Drewno czy płytki na podłogę?

Drewno czy płytki na podłogę? Oto jest pytanie…Niczym być albo nie być! Niełatwa to decyzja. Nie dziwota, bowiem zajmuje ona (podłoga) jedno z czołowych miejsc, które wpływają na atrakcyjność wnętrza. Niegdyś sprawa była prosta. Mieszkańcy Wchodu i Północy, gdzie panowały ostre i mroźne zimy, wybierali ciepłe i przytulne drewno, zaś ci, z regionów basenu Morza Śródziemnego, zimne płytki, które były wybawieniem w upalne lato. Obecnie sprawa ma się nieco inaczej. Wszystko się pomieszało… a to za sprawą ogrzewania podłogowego, które pozwoliło na zastosowanie podłóg z płytek również w chłodniejszych regionach globu. A jeśli wziąć pod uwagę, że obecna oferta obejmuje również płytki o strukturze drewna to mamy takie wash and go, czyli dwa w jednym. Jeżeli mamy konflikt w domu to wilk syty i owca cała.

Płytki gresowe Chelsea Cognac Porcelanosa

 

Jednakże rozważając, jaką podłogę chcemy wybrać, musimy się zastanowić jakie mamy priorytety?Na czym bardziej nam zależy? Czy na solidności (w końcu służyć powinna nam długie lata), czy łatwości w utrzymaniu? Czy też wrażeniu przytulności i wyciszeniu pomieszczenia. O walorach estetycznych nie wspominam, bo to oczywista oczywistość. Jest w czym wybierać… Nie ukrywam, że jestem zwolenniczką płytek, a w salonach z płytkami czuję się jak dziecko PRL-u postawione przed współczesną ekspozycją czekoladowych pralinek i frykasów w cukierni. Obłęd w oczach…
Ale jak płytki to już designerskie. Ubóstwiam projekty Patricii Urquioli, która projektuje dla wielu producentów. Są piękne i oryginalne, i w miarę bezpieczne w aranżacjach. To cecha, która chyba najbardziej przemawia do Klientów. Zachwycają mnie również włoskie marki płytek: Mariazzi, Porcelanosa, czy Atlas Concorde. Trzeba im przyznać, że kunsztu i wyczucia smaku im nie brakuje. Są dopracowane w każdym detalu. Stanowią dekorację samą w sobie. Oto kilka propozycji….

Płytki gresowe Mariazzi Treverkver

Płytki gresowe Mutina Azulej

Płytki gresowe Mutina Azulej

Płytki gresowe Tierras Mutina

Życzę Wam zatem udanych wyborów i oryginalnych rozwiązań…

 

Informacja: Zdjęcie wyróżniające w nagłówku – Atlas Concorde Marvel

Dodaj swój komentarz